Przegrana frankowicza w sprawach o klauzule indeksacyjne. Sąd Okręgowy w Warszawie 9 listopada 2015 r. (XXIV C 837/14) oddalił pozew o ustalenie, że kredyt indeksowany w związku z bezskutecznością klauzul indeksacyjnych jest kredytem złotowym.
Widać jak duży wpływ na decyzję sądu miało sprzeczne z prawem orzeczenie SN z 14 maja 2015 r. (II CSK 768/14) – moją bardzo krytyczną glosę do tego orzeczenia będzie można przeczytać w Palestrze 1-2/2016 r.
Pytanie też czy kredytobiorca wybrał właściwe sformułowanie żądanie pozwu. Od dawna twierdzę, że jedyna droga to pozew o zapłatę, wówczas sąd tak łatwo by nie uciekł od pytania, jaki kurs był właściwy.
Tak czy inaczej, orzecznictwo w sprawach o klauzule dopiero będzie się kształtować i będziemy świadkiem jeszcze wielu rozbieżnych orzeczeń.
http://www.lex.pl/…/so-porazka-frankowicza-klienta-banku-mi…
Totalny idiotyzm wnosić powództwo o ustalenie, gdy zapadła taka liczba niekorzystnych wyroków na brak istnienia interesu prawnego po zapłaceniu raty !!!
jaka kancelaria broniła kredytobiorcę?
pozew zbiorowy przeciwko Millennium opiera się na tych podstawach
to był pozew o zapłatę, nie o ustalenie.
W takim razie czemu sąd oddalił roszczenie w całości, zamiast się zastanowić czy w części nie było zasadne?
W Sądzie Aprlacyjnym w Wwie VI wydział jest sędzia o nazwisku Miąskiewicz – tak jak adwokat reprezentujący Millennium – rodzina. Mam nadzieję że będzie to bez wpływu na wynik.
Pełnomocnikami Millennium są : adwokat Małgorzata Surdek; adw. Arkadiusz Korzeniewski, adw.Adam Jodkowski – w/w przynajmniej reprezentują bank w pozwie zbiorowym. A mec.Miąskiewicz ? może w pozwach indywidualnych broni bank?
To jednak jest sprawa o zapłatę. Wśród spraw które śledzę to już 5 w tym roku wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w którym sąd robi wszystko aby nie zbadać istoty sprawy i scedować na kogoś innego (najlepiej SA dla Warszawy).
Mam wrażenie, że w SO panuje jakaś niemoc lub zmaniera. Co się z tym sądem dzieje ?
http://www.orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/154505000007203_XXIV_C_000837_2014_Uz_2015-11-09_001
Wyroki w sprawach frankowych powinny zapadać po pierwszej rozprawie tak jak to jest z UNWW:
https://www.facebook.com/kancelariamazur
Sędzia Sądu Okręgowego Paweł Pyzio – żółta kartka. Jeszcze jedna i wnioskuje o wytyk sędziowski 😉
Wyrok ten jest oczywiście wadliwy, gdyż jeżeli sąd potrzebował wiedzy specjalnej do wyliczenia kursu rynkowego to miał obowiazek powołać biegłego z urzędu. Żądania powodów były tytaj dalej idące więc sędzie mógł je spokojnie zawęzić ale myślę, że on o tym wiedział tylko wymyślił sobie sposób aby pozbyć się tej sprawy, gdyż po apelacji wróci do innego składu.
Patrz: Wyrok Sądu Najwyższego z 11 grudnia 2015 r., sygn. akt III CSK 23/15.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/911091,ciegly-powolany-przez-sad-ma-byc-obiektywny.html