Oddalone powództwo o ustalenie, że kredyt w Millennium był złotowy

By | 17 listopada 2015

Przegrana frankowicza w sprawach o klauzule indeksacyjne. Sąd Okręgowy w Warszawie 9 listopada 2015 r. (XXIV C 837/14) oddalił pozew o ustalenie, że kredyt indeksowany w związku z bezskutecznością klauzul indeksacyjnych jest kredytem złotowym.

Widać jak duży wpływ na decyzję sądu miało sprzeczne z prawem orzeczenie SN z 14 maja 2015 r. (II CSK 768/14) – moją bardzo krytyczną glosę do tego orzeczenia będzie można przeczytać w Palestrze 1-2/2016 r.

Pytanie też czy kredytobiorca wybrał właściwe sformułowanie żądanie pozwu. Od dawna twierdzę, że jedyna droga to pozew o zapłatę, wówczas sąd tak łatwo by nie uciekł od pytania, jaki kurs był właściwy.

Tak czy inaczej, orzecznictwo w sprawach o klauzule dopiero będzie się kształtować i będziemy świadkiem jeszcze wielu rozbieżnych orzeczeń.

http://www.lex.pl/…/so-porazka-frankowicza-klienta-banku-mi…

9 thoughts on “Oddalone powództwo o ustalenie, że kredyt w Millennium był złotowy

 1. Tomasz

  Totalny idiotyzm wnosić powództwo o ustalenie, gdy zapadła taka liczba niekorzystnych wyroków na brak istnienia interesu prawnego po zapłaceniu raty !!!

  Reply
  1. Jacek Czabański Post author

   W takim razie czemu sąd oddalił roszczenie w całości, zamiast się zastanowić czy w części nie było zasadne?

   Reply
 2. gremlin

  W Sądzie Aprlacyjnym w Wwie VI wydział jest sędzia o nazwisku Miąskiewicz – tak jak adwokat reprezentujący Millennium – rodzina. Mam nadzieję że będzie to bez wpływu na wynik.

  Reply
 3. AGNIESZKA

  Pełnomocnikami Millennium są : adwokat Małgorzata Surdek; adw. Arkadiusz Korzeniewski, adw.Adam Jodkowski – w/w przynajmniej reprezentują bank w pozwie zbiorowym. A mec.Miąskiewicz ? może w pozwach indywidualnych broni bank?

  Reply
 4. Krzysiek

  To jednak jest sprawa o zapłatę. Wśród spraw które śledzę to już 5 w tym roku wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w którym sąd robi wszystko aby nie zbadać istoty sprawy i scedować na kogoś innego (najlepiej SA dla Warszawy).

  Mam wrażenie, że w SO panuje jakaś niemoc lub zmaniera. Co się z tym sądem dzieje ?

  http://www.orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/154505000007203_XXIV_C_000837_2014_Uz_2015-11-09_001

  Wyroki w sprawach frankowych powinny zapadać po pierwszej rozprawie tak jak to jest z UNWW:
  https://www.facebook.com/kancelariamazur

  Reply
 5. Tomasz

  Sędzia Sądu Okręgowego Paweł Pyzio – żółta kartka. Jeszcze jedna i wnioskuje o wytyk sędziowski 😉

  Wyrok ten jest oczywiście wadliwy, gdyż jeżeli sąd potrzebował wiedzy specjalnej do wyliczenia kursu rynkowego to miał obowiazek powołać biegłego z urzędu. Żądania powodów były tytaj dalej idące więc sędzie mógł je spokojnie zawęzić ale myślę, że on o tym wiedział tylko wymyślił sobie sposób aby pozbyć się tej sprawy, gdyż po apelacji wróci do innego składu.

  Patrz: Wyrok Sądu Najwyższego z 11 grudnia 2015 r., sygn. akt III CSK 23/15.
  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/911091,ciegly-powolany-przez-sad-ma-byc-obiektywny.html

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *