Wygrana z Raiffeisen Polbank

By | 16 października 2017

Sąd Okręgowy w Warszawie wyrokiem z 16 października 2017 r. (XXV C 1732/16, SSO Tomasz Gal) stwierdza, że umowa kredytu d. Polbank EFG jest ważna, lecz klauzule indeksacyjne zawarte w umowie są nieuczciwe i bezskuteczne wobec kredytobiorcy. Sąd nie zauważa żadnej luki w umowie, którą należałoby dodatkowo uzupełnić, a sama umowa może być wykonywana dalej bez klauzul indeksacyjnych. Sąd zasądza na rzecz kredytobiorcy ponad 300 tys. zł. tytułem zwrotu nadpłaconych rat kredytu. Sprawę prowadził adw. Jacek Czabański, adw. Jakub Ryzlak i adw. Maciej Zaborowski. Wyrok jest nieprawomocny.

18 thoughts on “Wygrana z Raiffeisen Polbank

 1. iwan

  Które raty zdaniem sądu były nadpłacone? Wszystkie dotychczasowe, czy wszystkie powyżej kwoty przeliczonej na złotówki?

  Reply
 2. Bzyk

  Tutaj przyklad jak Panstwo moze rozwiazac problem zwiazany z hipotekami:

  https://www.independent.ie/business/personal-finance/property-mortgages/borrowers-have-been-treated-disgracefully-by-banks-during-tracker-mortgage-scandal-paschal-donohoe-36257486.html

  Banki laskawie zobowiazaly sie ze oddadza pieniadze do swiat, a minister cisnie ze to hanba i on jak i rzad oczekuje szybszego rozwiazania sprawy. Tak powinno sie rozwiazywac sprawy, gdy obywatele zostali ocyganieni prze banksterow a nie kombinowac i dalej starac sie przypodobac banksterow

  Reply
 3. anna

  Witam. Zawarłam umowę kredytową w 2007 r. z Polbankiem (obecnie Raiffeisen). Rozważam wystąpienie do Sądu z pozwem. Czy poleca Pan jakąś kancelarię w Lublinie? Czy może lepiej szukać kancelarii w Warszawie?

  Reply
  1. Jacek Czabański Post author

   Polecam oczywiście swoją kancelarię, a bardziej generalnie polecam kancelarie, które od kilku lat zajmują się tym tematem. Według mojej wiedzy w Lublinie takiej nie ma.

   Reply
  2. roman

   Witam. Jeżeli umowa została zawarta w 2007 to może być już za późno bo po 10 latach następuje przedawnienie. Pozdrawiam

   Reply
   1. PoloNike

    Przedawnieniu uległy tylko raty kredytu wpłacone ponad 10 lat temu.

    Reply
 4. Iza

  Witam! Ja również noszę się z zamiarem wręcz podjęłam już decyzję o wystąpienie do sądu z pozwem. Ale mam prob lem, którą kancelarię wybrać. Po przeczytaniu artykułu najchętniej wybrałabym Pańską ale od Lublina dzielą mnie setki kilometrów. Czy mógłby mi Pan polecić kancelarię z dolnegośląska (jestem z Bolesławca). Umowa z byłym Polbankiem z 2009r.
  Pozdrawiam!

  Reply
 5. Artur

  Witam,umowę z Polbankiem podpisałem w czerwcu 2008 roku czyli teraz w czerwcu minie 10 lat od podpisania.Ile trwa cała procedura walki z bankiem? Jakie są szanse na korzystny wyrok z tym bankiem? Jestem z Bydgoszczy,macie tu jakiś oddział?

  Reply
  1. Jacek Czabański Post author

   Szanse oczywiście istnieją, choć ciągle jeszcze nie ma ukształtowanej linii orzeczniczej. Proces toczyć się będzie w Warszawie, więc nie jest konieczne, aby prawnik był z Pana miasta. Jeżeli będzie Pan zainteresowany, proszę przesłać skan umowy na adres biuro@kancelariaczabanski.pl

   Reply
 6. były pracownik Raiifaisen dział hipotek

  Gratuluję z całego serca!!!!!!!!!!

  Reply
 7. Marek Popowicz

  Panie Jacku, zapewne już jesteście w posiadaniu wyroku wraz z uzasadnieniem – XXV C 1732/16
  Można poprosić o upublicznienie zanonimizowanego.

  Reply
 8. Lucek

  Witam

  Czy ws Polbanku zapadł już jakiś wyrok prawomocny i klient rzeczywiście wygrał sprawę?
  Ile toczy się takie postępowanie?

  Pozdrawiam

  Reply
 9. Dominik

  Dzień dobry Panie Mecenasie,
  W styczniu 2008 r wziąłem kredyt w Pln indeksowany do CHf, czy do stwierdzenia przez prawnika zasadności wystarczy mi sama umowa? czy muszę mieć również wszystkie wchodzące do tej pory zmiany regulaminu, aneksu itp? Obawiam się że nie wszystko mogę mieć choć starałem się całą korespondencję z banku odkładać.
  Czy poleca Pan jakąś kancelarię w Gdańsku?
  Czy ma Pan może jakieś aktualne informacje dotyczącą wygranych spraw przecie Polbank z roku 2008?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *