Zwycięstwo frankowiczów w Szczecinie

By | 14 maja 2015

14 maja 2015 r.  Sąd Apelacyjny w Szczecinie podtrzymał wyrok sądu okręgowego, który uznał klauzule waloryzacyjne za bezskuteczne, a w rezultacie unieważnił BTE, który wyliczył należność banku wg klauzul waloryzacyjnych. Szczegóły orzeczenia https://pomocfrankowiczom.pl/?p=121.

Tym samym utrwala się linia orzecznicza, która stwierdza, że kredyty udzielane w PLN nie powinny być w ogóle przeliczane na CHF i z powrotem na PLN, a to ze względu na bezskuteczność klauzul waloryzacyjnych. W rezultacie, kredyty powinny być traktowane od początku jak w PLN bez zależności od CHF. To bardzo korzystne rozwiązanie dla kredytobiorców.

5 thoughts on “Zwycięstwo frankowiczów w Szczecinie

 1. Iinsomniac

  a co w sytuacji kiedy kredyt został mi udzielony we frankach, a wypłacony w złotówkach. Jednakże spłata kredytu odbywa się we frankach (poszczególne raty zostały określone właśnie w tej walucie). Czy też można żądać przeliczenia kredytu na złotówki?

  Reply
  1. Jacek Czabański Post author

   Niestety, z kredytem we frankach będzie większy problem. Moim zdaniem można albo starać się o uznanie nieważności całej umowy kredytu albo o zastosowanie klauzuli rebus sic stantibus. Obie możliwości są niestety trudne do wygrania w sądzie.

   Reply
 2. Iinsomniac

  Panie Doktorze niestety potwierdził Pan moje przypuszczenia

  Reply
 3. grażyna

  jaka kancelaria prowadzi w szczecinie procesy o kredyty frankowe.doradca finansowy polecil mi kredyt mieszkaniowy oraz zamianę obecnych kreydtow na frankowe. ponioslam duze straty, spałiłam te kredyty ale chce sie ubiegac o odzkodowanie

  Reply
 4. ostrowski

  jaka kancelaria prowadzi w szczecinie procesy o kredyty frankowe.też potrzebuje pomocy.pozdrawiam

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *